Zoho Docs

Zoho Docs

Bardzo dobry pakiet biurowy w przeglądarce

Zalety

  • Skróty klawiaturowe
  • Import dokumentów z pliku i ze strony web
  • Spełnia wszystkie podstawowe oczekiwania wobec pakietu biurowego
  • Darmowy Word, Excel i PowerPoint w sieci

Wady

  • Niepełne polskie tłumaczenie
  • Brak obsługi Zoho Writer w przeglądarce Opera

Doskonały
9

Zoho Docs to darmowy pakiet biurowy online. Zawiera w sobie edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i aplikację do tworzenia prezentacji.

Zoho Docs łączy w sobie trzy oddzielne aplikacje, które są najbardziej potrzebne w biurowej pracy. Zoho Writer to edytor tekstu podobny do Microsoft Word, Zoho Sheet to arkusz kalkulacyjny wzorowany na Microsoft Excel a przy pomocy Zoho Show stworzymy prezentacje tak jak w Microsoft PowerPoint.

Czym różni się pakiet Zoho Docs od Microsoft Office? Przede wszystkim jest to aplikacja dostępna tylko przez przeglądarki internetowe. Nie musimy zatem instalować niczego na komputerze, wystarczy połączenie internetowe. W darmowej podstawowej wersji otrzymujemy 1GB przestrzeni dyskowej na serwerach Zoho. Dzięki przechowywaniu dokumentów online mamy do nich dostęp zawsze i wszędzie z każdego komputera podłączonego do internetu. Co więcej, możemy wspólnie pracować nad jednym dokumentem bez konieczności wysyłania go mailem. To bardzo ułatwia pracę. Każdy dokument możemy opatrzyć komentarzem lub dodać tagi.

Interfejs każdego z programów pakietu Zoho Docs jest prosty i przyjazny dla każdego, kto zetknął się wcześniej z jakimkolwiek pakietem biurowym. Oczywiście na początku potrzeba się oswoić z nowym interfejsem, ale wszystkie najważniejsze elementy znajdują się tam, gdzie byśmy ich szukali.

Stopniem skomplikowania i ilością funkcji Zoho Docs ustępuje pakietowi Microsoft Office. Jednak dla większości użytkowników będzie to zaletą. Zoho Docs nie jest tak popularny nad Wisłą jak Google Docs, co nie znaczy, że jest gorszy.

Zoho Docs to bardzo solidny i darmowy pakiet biurowy online. Warto go wypróbować, szczególnie jeśli nie chcemy naszych dokumentów powierzać w ręce Wielkiego Brata.

Najczęściej pobierane Pakiety biurowe na web-apps

Więcej
Zoho Docs

Wypróbuj

Zoho Docs

Opinie użytkowników o Zoho Docs